Když máme tu neděli, tak se pojďme podívat na pár tipů, co tu krouží internetem. Devkity, zajímavá zapojení a další věci pro radost.

Před časem mi dorazil PocketCHIP. Jestli nevíte, oč jde, tak: CHIP je jednodeskový mikropočítač a la Raspberry. Stojí devět dolarů a uvnitř je procesor R8 (ARM Cortex),  dále WiFi, 4GB FLASH, 512MB RAM, Bluetooth a videovýstup, snadno upravitelný na VGA/HDMI. No a PocketCHIP je vlastně CHIP s klávesnicí a dotykovým displejem:

Pokud máte tuhle hračku taky, tak – už jste zkusili retročipovou hračku – emulátor C64? Já ano, a bylo to docela jednoduché.

Výrobce už přichází s novou verzí CHIP Pro za cenu 16 USD. K dispozici na konci roku, devkit už teď. Hlavní tahák by měl být v tom, že procesor s označením GR8 je k dispozici i pro další konstruktéry bez NDA.


Pokud vám vadí, že vám posílají maily jen samí spammeři, co takhle donutit vaše ESP8266, ať vám taky něco pošlou? Není to tak složité, návod je zde.


Máte-li už ESP32 a poohlížíte se po nějaké zajímavé aplikaci, ne nutně internetové, tak můžete zkusit emulátor Nintenda.


Měření spotřebované energie je taky oblíbené téma. Dělá to třeba český Energomonitor. Pokud nepotřebujete to, co Energomonitor nabízí navíc (tedy cloudovou aplikaci) a stačí vám jen to měření podle blikátka na elektroměru, můžete si ho postavit sami. I s krabičkou, vytištěnou na 3D tiskárně, to vypadá docela dobře.


Pokud přemýšlíte nad tím, že byste nejradši někoho vystřelili do vesmíru, máte šanci – tedy pokud ten „někdo“ bude Raspberry Pi. European AstroPi Challenge nabízí šanci studentům, aby si zkusili naprogramovat aplikaci pro Raspberry se SenseHAT a kamerou, co krouží na palubě ISS.


Sedíte doma, programujete Arduino a říkáte si: To by bylo fajn, kdybych nemusel mít ten USB kabel… No, máte šanci. Zkuste podpořit projekt WiLoader, který umožňuje programovat Arduino přes WiFi.


A když už jsem zmínil ten Kickstarter, tak co třeba tenhle projekt? Jmenuje se Familink a technicky jde o fotorámeček, kam nahráváte fotky. Hezké na tom je, že fotorámeček je třeba u vašich rodičů či prarodičů, co nelezou po internetech a posílat jim fotky z dovolené nebo fotky vnoučat mailem nemá moc smysl. Takhle pošlete fotku do „cloudu“, a ten ji přenese po 3G síti přímo k vašim (pra)rodičům do obýváku. Hezké, ne?