Tuhle jsem se ptal, jestli někdo nemáte tip na nějaký zdroj, kde by někdo ukazoval nějaké zajímavé gadgety z Číny, z různých těch Aliexpressů a Banggoodů, věci, u kterých si člověk říká: „To nutně potřebuju, a za tu cenu toho potřebuju asi tak pět!“

Dostal jsem asi tak čtyři tipy, z nich jeden docela dobrý, ale zbytek nic moc. Hledal jsem, taky jsem moc nenašel. Jako ne že by tipů na věci z těhle serverů nebyly, ale buď jsou obecné, tj. doporučují všechno, nebo se věnují elektronice spotřební, a pak tam jsou různé nabíječky k mobilům, USB gadgety a tak. Ale poctivých breakoutů, kitů a modulů málo.

A tak jsem si řekl, že to udělám sám. Stejně po AliExpressu brouzdám, hledám tam inspiraci a zajímavé moduly, tak proč se o ně nepodělit, že? Výsledek se jmenuje Alitronik.com. Na Twitteru jako @alitronik_tips.

Jestli máte nějaké svoje tipy, o které se chcete podělit, můžete použít tenhle formulář. Podmínkou je jen to, že půjde o věci, které jsou zajímavé pro hobby elektroniku. Tedy různé kity, nástroje, součástky, breakouty, devboardy… MP3 přehrávače nebo gadgety k mobilům mě moc nezajímají.

Ať se vám líbí, a ať postavíte hodně zajímavých věcí!