Na Alitroniku jsem spustil pravidelnou nedělní rubriku – pár tipů, které spolu vždycky nějak souvisejí. Zde je první díl, který jsem se vám rozhodl nabídnout i v češtině. Další budou už jen tam, tak prosím sledujte…

Nástroje a zařízení

Pokud chcete něco uříznout, od plastické izolace po vyškrábnutí mědi z plošňáku, tak berete do rukou asi nůž. Ale zkusili jste už skalpel?

10 pc 23# Carbon Steel Surgical Scalpel Blades + 1pc 4# Handle Scalpel

Není to jen frajeřinka, je to hlavně brutálně ostrá věc.

Oni doktoři mají vůbec spoustu nástrojů, co člověk v dílně uvítá. Třeba takováhle zubařská výbava:

Handle Dental Tool – Pick, Scaler Mirror, Dental Probe

Zrcátkem se kouknete kam potřebujete, a zubní sondou, to je takové to bodátko, vyčistíte zanesený otvor v plošňáku raz dva.

Carbon Fiber Composite 6 inch (150 mm) Vernier Digital Electronic Caliper Ruler

Šupleru znáte. Tohle je levnější verze s digitálním měřákem. Mám ji, a jsem spokojený, na to, co doma dělám, je měření dostatečné.

Third Hand with Soldering Iron Stand, Helping Clamps and Magnifying Glass

Třetí ruka s lupou. Když pájíte nějaké malé švábíky, je k nezaplacení. Jo a nějak si ji upevněte, jinak se kází, bohužel.

DIY

Sehnat dobrou lampu, co dává dost světla, na pracovní stůl je asi nemožné. Já si z nabídky blikátek nevybral, a tak jsem si nakonec koupil držák na mobil a k tomu panel se supersvítivými LEDkami. A světla je najednou dost, a díky ohebnému držáku si ho můžu nastavit jak chci. Sice to není moc estetické, ale vidím!

Universal Long Arm – Mobile Phone Holder with Table Clip

Super Bright 12V white light 48 Piranha LEDs

Kity a sady

WeMos

WeMos D1 je naprosto skvělá stavebnice s ESP8266. V téhle sadě máte kromě základního modulu i pár senzorů, relé a slot na SD kartu

WeMos D1 mini starter kit – WiFi NodeMCU / Arduino board, relay, humidity, pressure and temperature sensors, SD card slot, RGB LED

Mega6502

Líbí se mi spojení staré a nové techniky. Třeba tenhle počítač, který používá starou osvědčenou 65C02, a to všechno okolo jí generuje v Arduinu Mega..

Arduino Mega 2560

UM6502A CPU

KIM UNO

KIM Uno je další kousek z podobné kategorie. Tentokrát jde o repliku legendárního kitu KIM-1. Můžete si od autora koupit všechny součástky nebo sestavený kit, ale taky si to můžete celé poskládat sami. Budete potřebovat hlavně toto:

Arduino Pro Mini

10pcs 4bit Common Anode Positive Digital Tube 0.36″ Red LED Display

(Budete potřebovat jen dva, ale když jich máte deset za dva dolary, no nekupte to…)

25pcs Round Pushbutton 6×6 mm