Dlouho slibovaná kniha je konečně na trhu.

Přes čtvrt roku jsem ji psal. Vzal jsem si na to neplacenou zdravotní dovolenou, jako OSVČ jinou nemáte, a doufal jsem, že všechno dopíšu dřív než dojdou finanční rezervy. Nakonec to všechno vyšlo dobře, a já nastoupil do práce tři týdny před uzávěrkou rukopisu. Takže jsem finančně neumřel, ale časově to bylo jen tak tak. Honorář nakonec pokryl zhruba polovinu rozpočtu… Jo, de facto jsem si to zadotoval.

V průběhu psaní jsem trošku odbočil od původního záměru, protože mi došlo, že směr „stavíme si vlastní procesor“ je téma pro labužníky, a zároveň že by to bylo neúnosně dlouhé. Proto jsem odbočil trošku k takovému tomu domácímu bastlení s modulama z AliExpressu a tak. A zároveň je jasné, že musí vzniknout druhý díl, který právě probere tu strukturu procesorů a osmibitových počítačů a zaměří se na stavbu konstrukcí a emulaci (po pravdě už mám připravenou osnovu a část obsahu).

Od konce září jsme si pak pinkali s vydavatelem korektury, aby se vše stihlo do začátku prosince. Nakonec začátek prosince nevyšel, nevyšel ani termín mezi svátky – a kniha nakonec vyšla týž den, kdy jsme v práci nasadili čtvrt roku připravovaný redesign a přepracovanou verzi redakčního systému. Což mě nepotěšilo, protože jsem neměl čas na nějakou lepší propagaci a tak. Ale co už, nevadí, hlavně že je venku.

Je jako e-book ke stažení zdarma, jako tištěná je k objednání za poměrně hezkou cenu 299 Kč (přes IPv6 za 245 Kč), viz web nakladatele (Edice CZ.NIC).

Ke knize jsem připojil i web elektrokniha (doména je starší než název, jak jinak…), zkráceně eknh.cz. Na tomto webu je pár věcí, co v tištěné / digitální podobě být nemohly (simulátor elektronických obvodů), které by se nevešly (zdrojáky), které budu aktualizovat (seznam součástek), nebo které jsem nestihl (errata).

Všem, kdo mi s knihou pomohli, patří dík!