V prosinci proběhl pilotní kurz Arduino pro učitele. Bylo plno, frekventanti byli spokojení, a my měli alespoň možnost vyzkoušet EduShieldy ve výukové praxi. Vypadá to, že se osvědčily, a že jsou nejen dobré pro výuku, ale že lze i učitelům vysvětlit, co na nich najdou a co od nich mohou čekat.

Materiály jsme dali na GitHub, a už při prvním běhu se mi podařilo procpat knihovnu EduShield do „Správce knihoven“ v Arduino IDE, takže na novém kurzu už nebudeme nic stahovat a rozbalovat. CZ.NIC pro EduShield udělali hezkou microsite, kde najdete třeba i výrobní podklady.

Čtvrtého února 2017 proběhne další kurz v Praze (teď je plně obsazen), a 25.2. zopakujeme totéž v Brně. Brno se často opakovalo ve vašich dotazech, tak jsme se přimluvili za pořádání kurzu tam – ještě je 12 volných míst.

Těšíme se na setkání s vámi. Přijďte, uvidíte EduShield a budete se moci rovnou domluvit na jejich případném pořízení.

BTW – chvilka pro selfpromo: spustil jsem systém Patreon – jde v podstatě o něco jako Kickstarter pro tvůrce obsahu, pro ty, co píšou články nebo točí videa či skládají muziku nebo připravují hardware. Můžete mi přispět na provoz a na další experimenty, a dokonce jedna z odměn přispěvatelům je podepsaný prototyp EduShieldu (ano, jsou to ty s vadou plošného spoje). Pokud chcete zjistit o Patreonu víc, a případně se i přidat, přečtěte si můj článek o Patreonu.