Jak nám probublává Internet věcí, tak se pomalu aktivizuje česká obec bastličská. Domácí kutilové a nadšenci do mikroelektroniky se ozývají, domlouvají, zajímají, zkrátka dá se pozorovat čilejší provoz než dřív, kdy tvořili osamocené ostrůvky kolem webů a diskusních fór. A to mám radost.

No a když se někde objeví čilejší ruch, objeví se brzy i anketa nebo soutěž nebo něco takového. Objevila se tedy zákonitě i zde, a jmenuje se (bohužel trochu neatraktivně) „Cena bastlířů 2017„.

Něco jako byl Zlatý zavináč v prehistorii českého internetu.

O soutěži jsem psal už na Lupě ve svém sloupku. Tady jen zopakuju, že soutěž má dvě fáze, nominační a hlasovací. Nominační probíhá právě teď, hlasování začne až prvního srpna. Ti, kteří se zapojí do hlasování nebo nominací, mohou vyhrát nějakou z cen od sponzorů – rozhodl jsem se taky zasponzorovat a přidat mezi ceny kity NodeMCU a WeMos D1 (oba s ESP8266 – zatím nejsou uvedené, počítám, že budou mezi cenami, až je pošta doručí a organizátoři nafotí).

Soutěží se v devíti kategoriích: Web, Fórum, Tutoriál, Škola, Zájmový kroužek, Projekt, E-shop, Firma a Produkt. S dovolením ocituju z webu pořadatelů:

 

  • Nejlepší web – internetová stránka zaměřená na elektroniku, bastlení, embedded programování apod.
  • Nejlepší fórum – diskuzní fórum zaměřené na elektroniku, bastlení, embedded programování apod.
  • Nejlepší tutoriál – tutoriál, který je zaměřen na elektroniku, bastlení, embedded programování apod.
  • Nejlepší zájmový kroužek – kroužek při ZŠ, SŠ nebo VŠ, radioklub apod.
  • Nejlepší firma – firma pomáhající elektronikům ve vývoji. Její zaměření může být na prodej součástek, vývoj elektroniky, tvorbu DPS apod.
  • Nejlepší e-shop – e-shop, který je ten nejlepší díky rozsáhlosti sortimentu, rychlosti dodání, vyřízení reklamace, chování k zákazníkům apod.
  • Nejlepší škola – SŠ nebo VŠ elektrotechnického směru.
  • Nejlepší projekt – projekt jednotlivce nebo týmu. Může se jednat o školní práci (soutěžní, ročníkovou, maturitní nebo vysokoškolskou) ale také i o domácí projekt.
  • Nejlepší produkt – produkt z celého světa, který považujete za nejdůležitější / nejzajímavější (zařízení, modul, součástka atd).

Se Štěpánem Bechynským budeme rádi, když nominujete náš EduShield, vyráběný ve spolupráci s CZ.NIC, no a já budu rád, když si vzpomenete třeba na Iottu či Retročip.